Jste zde: Novinkyz centraVýstava obrazu Petra Špačka 3.7. až 31.8.2014 3.7. bis 31.8.2014 (2)

Výstava obrazu Petra Špačka 3.7. až 31.8.2014 3.7. bis 31.8.2014 (2)

Petr Špaček

Od 3.7.2014 mohou návštěvníci střediska česko- německého porozumění shlédnou obrazy mladého malíře Petra Špačka z Trusnov. My jsme autora obrazů pozvali k našemu stolu stálých hostí dne 10.7. a měli jsme radost, že naše pozvání přijal. Odpoledne s mladým malířem bylo velmi zajímavé, dozvěděli jsme se mnoho o jeho tvorbě, jeho přáních a také o krajinách, které rád ztvárňuje.

Vystavující autor Petr Špaček (nar. 1963 ve Vysokém Mýtě) žije v Trusnově nedaleko Vysokého Mýta. Řadu let strávil v Holicích. Malování mu učarovalo již od dětství, s výjimkou období, kdy chtěl být muzikantem.

Maluje především krajinu Vysočiny – okolí Jimramova a Sněžného s chalupami, kostely, kapličkami a rybníky. Vedle motivů Vysočiny jej upoutalo Chorvatsko, Provence, Paříž a Zakarpatská Ukrajina. Jeho vzorem je malíř Jan Zrzavý, snad proto maluje i poeticky laděné obrazy. Pro město Lanškroun vytvořil cyklus 13 obrazů s motivy města, jeho významných památek a také se nechal inspirovat architekturou a přírodou obcí Lanškrounska. Na souborné výstavě v lanškrounském muzeu představil také keramiku a sklo. Petr Špaček navrhuje i nábytek, vytváří keramické reliéfy, hodiny, kachlová kamna a vitráže. V roce 2000 se stal členem Unie výtvarných umělců oblastního sdružení Hradec Králové. Vystavuje po celé republice a účastní se výtvarných salónů. Hrával také v různých hudebních kapelách. Zabývá se vlastní písňovou tvorbou. Věnuje se i umělecké fotografii.